Obnovenie účtu Instagram: Sprievodca krok za krokom

Vytvorené 4 marec, 2024
Obnovenie účtu na Instagrame

V dnešnom digitálnom svete je udržanie kontroly nad našimi online identitami prvoradé. Zabúdanie hesiel alebo narušenie bezpečnosti však môže túto rovnováhu narušiť, najmä na platformách ako Instagram. Cieľom tejto príručky je zefektívniť proces obnovy vášho účtu na Instagrame a ponúka stručné kroky a informácie, ktoré vám pomôžu rýchlo získať kontrolu a efektívne zabezpečiť vašu online prítomnosť.

Úvod

V dnešnom digitálnom veku sú naše online identity čoraz viac prepojené s platformami sociálnych médií, ako je Instagram. S touto vymoženosťou však prichádza riziko zabudnutia hesiel alebo narušenia bezpečnosti. Strata prístupu k instagramovému účtu môže byť frustrujúca a dokonca škodlivá, najmä ak vezmeme do úvahy osobné a profesionálne vzťahy, ktoré tam pestujeme.

Dôležitosť obnovenia účtu Instagram
Či už je to kvôli zabudnutému heslu alebo kompromitovanému účtu, potreba znovu získať prístup k instagramovému účtu je prvoradá. Váš profil na Instagrame môže obsahovať spomienky, spojenia a profesionálne siete, ktoré sú neoceniteľné. Preto je rýchle obnovenie účtu nevyhnutné na udržanie kontinuity vašej prítomnosti online.

Bežné dôvody na obnovenie hesla
Existuje niekoľko dôvodov, prečo používatelia môžu potrebovať obnoviť svoje heslá na Instagrame. Zabúdanie hesiel je bežný jav, najmä keď žonglujeme s viacerými účtami na rôznych platformách. Nešťastná realita kybernetických hrozieb navyše znamená, že účty môžu byť napadnuté, čo vedie k neoprávnenému prístupu alebo dokonca strate kontroly. Pochopenie týchto bežných scenárov podčiarkuje potrebu zavedenia robustného procesu obnovy.

Význam sprievodcu krok za krokom
Navigácia v zložitosti procesov obnovy hesla môže byť skľučujúca, najmä pre používateľov, ktorí nie sú oboznámení s technickými postupmi. Komplexný sprievodca krok za krokom slúži ako záchranné lano pre jednotlivcov, ktorí chcú získať späť kontrolu nad svojimi účtami na Instagrame. Rozložením procesu obnovy na zvládnuteľné kroky môžu používatelia postupovať s istotou, pretože vedia, že majú k dispozícii spoľahlivý plán.

V nasledujúcich častiach sa ponoríme do zložitosti obnovenia hesla na Instagrame a poskytneme podrobné pokyny a informácie, ktoré uľahčia bezproblémové obnovenie účtu. Vydajme sa na túto cestu spoločne, aby sme získali späť vašu digitálnu identitu a zabezpečili si online prítomnosť.

Pochopenie procesu obnovy hesla

V digitálnom prostredí slúži proces obnovy hesla ako zásadný mechanizmus na opätovné získanie prístupu k online účtom vrátane Instagramu. Funguje ako záchranné lano a ponúka používateľom spôsob, ako získať späť kontrolu nad svojimi účtami v rôznych scenároch.

Jedným z bežných scenárov je, keď používatelia zabudnú svoje heslá, čo je problém, ktorý vzniká v dôsledku obrovského množstva hesiel, ktoré spravujeme na rôznych platformách. Zabudnutie hesla Instagramu môže byť obzvlášť nepohodlné vzhľadom na jeho integráciu do našich každodenných rutín a sociálnych kontaktov.

Ďalší scenár zahŕňa stretnutie s napadnutým účtom, kde neoprávnený prístup alebo podozrivé aktivity ohrozujú bezpečnosť. V takýchto prípadoch je nevyhnutná rýchla akcia na zmiernenie potenciálnych rizík a opätovné získanie kontroly nad účtom.

Pochopenie nuancií procesu obnovy hesla vybaví používateľov vedomosťami a nástrojmi potrebnými na efektívnu navigáciu v týchto výzvach, pričom zabezpečí rýchle riešenie a vylepšené bezpečnostné opatrenia.

Počiatočné kroky na obnovenie hesla

Ak chcete začať proces obnovy hesla pre svoj účet Instagram, prvým krokom je prejsť na prihlasovaciu stránku Instagramu pomocou webového prehliadača alebo mobilnej aplikácie Instagram. Keď tam budete, pozorne sledujte prihlasovacie rozhranie pre možnosť označenú ako "Zabudli ste heslo?" Tento odkaz sa zvyčajne nachádza pod prihlasovacími poľami a je navrhnutý špeciálne pre používateľov, ktorí potrebujú obnoviť prístup k účtu.

Kliknite na tlačidlo "Zabudli ste heslo?" odkaz na pokračovanie. Budete presmerovaní na novú stránku alebo rozhranie určené na obnovenie účtu. Tu vás Instagram vyzve na zadanie e-mailovej adresy alebo telefónneho čísla spojeného s vaším účtom. Dávajte pozor, aby ste tieto informácie zadali presne, pretože akékoľvek nezrovnalosti môžu brániť procesu obnovy.

Ak si nie ste istí, ktorá e-mailová adresa alebo telefónne číslo je prepojené s vaším účtom na Instagrame, zvážte všetky predchádzajúce komunikácie alebo upozornenia od Instagramu, pretože často obsahujú relevantné informácie. Okrem toho môžete skontrolovať uložené heslá prehliadača alebo sa pozrieť na akékoľvek iné zariadenia, kde ste sa mohli predtým prihlásiť do svojho účtu Instagram.

Po zadaní správnej e-mailovej adresy alebo telefónneho čísla pred pokračovaním ešte raz skontrolujte správnosť informácií. Tento krok je kľúčový, pretože zaisťuje, že Instagram môže overiť vašu identitu a okamžite spustiť proces obnovenia účtu.

Po odoslaní vašej e-mailovej adresy alebo telefónneho čísla vám Instagram poskytne ďalšie pokyny, ako pokračovať v obnove účtu. Zvyčajne to zahŕňa odoslanie overovacieho kódu na poskytnutú e-mailovú adresu alebo telefónne číslo, ktoré budete musieť zadať na platforme Instagram, aby ste overili svoju identitu a získali prístup k rozhraniu na obnovenie účtu.

Dôsledným dodržiavaním týchto úvodných krokov vytvoríte pevný základ pre proces obnovy hesla a pripravíte pôdu pre úspešnú cestu obnovenia účtu. Presnosť a pozornosť k detailom sú v tejto fáze kľúčové, pretože zefektívňujú proces overovania a urýchľujú obnovenie prístupu k vášmu účtu Instagram.

Obnovenie hesla prostredníctvom e-mailu

Ak chcete spustiť proces obnovenia hesla prostredníctvom e-mailu, postupujte takto:

 1. Prístup k prihlasovacej stránke Instagramu: Navštívte webovú stránku Instagramu alebo otvorte aplikáciu Instagram na svojom zariadení.
 2. Prejdite na prihlasovaciu stránku: Ak ešte nie ste prihlásení, kliknite na možnosť „Prihlásiť sa“.
 3. Zabudli ste heslo?: Pod prihlasovacími poľami nájdete "Zabudli ste heslo?" odkaz. Ak chcete pokračovať, kliknite naň.
 4. Zadajte svoju e-mailovú adresu: Na stránke na obnovenie hesla zadajte e-mailovú adresu priradenú k vášmu účtu Instagram. Uistite sa, že ide o rovnaký e-mail, aký ste použili počas procesu registrácie účtu.
 5. Odoslať požiadavku: Po zadaní e-mailovej adresy kliknite na možnosť „Odoslať e-mail“ alebo podobnú možnosť. Instagram potom pošle e-mail na uvedenú adresu s pokynmi na obnovenie hesla.
 6. Skontrolujte svoju e-mailovú schránku: Otvorte svoju e-mailovú schránku priradenú k poskytnutej adrese. Od Instagramu by ste mali dostať e-mail s názvom „Obnoviť heslo“.
 7. Kliknite na odkaz na obnovenie hesla: Otvorte e-mail a nájdite odkaz na obnovenie hesla, ktorý poskytuje Instagram. Kliknutím na tento odkaz pokračujte v resetovaní hesla.
 8. Vytvorte si nové heslo: Budete presmerovaní na stránku, kde si môžete vytvoriť nové heslo pre svoj účet Instagram. Vyberte si silné a jedinečné heslo, ktoré kombinuje písmená, čísla a špeciálne znaky. Vyhnite sa používaniu ľahko uhádnuteľných hesiel a nepoužívajte rovnaké heslo vo viacerých účtoch.
 9. Potvrdenie obnovenia hesla: Po zadaní a potvrdení nového hesla dokončite proces obnovenia hesla podľa ďalších pokynov.
 10. Prihláste sa pomocou svojho nového hesla: Po úspešnom resetovaní hesla sa vráťte na prihlasovaciu stránku Instagramu. Zadajte svoje používateľské meno alebo e-mailovú adresu a novo vytvorené heslo, aby ste sa mohli bezpečne prihlásiť do svojho účtu.

Obnovenie hesla prostredníctvom telefónneho čísla

Obnovenie hesla Instagramu prostredníctvom telefónneho čísla poskytuje alternatívnu metódu na opätovné získanie prístupu k vášmu účtu. Postup:

 1. Prístup k prihlasovacej stránke Instagramu: Začnite prechodom na webovú stránku Instagramu alebo otvorením aplikácie Instagram na vašom zariadení.
 2. Prejdite na prihlasovaciu stránku: Ak ešte nie ste prihlásený, kliknite na možnosť „Prihlásiť sa“, aby ste sa dostali na prihlasovaciu stránku.
 3. Zabudli ste heslo?: Pod prihlasovacími poľami nájdite a kliknite na položku "Zabudli ste heslo?" odkaz na spustenie procesu obnovy hesla.
 4. Zadajte svoje telefónne číslo: Na stránke obnovenia hesla sa zobrazí výzva na zadanie telefónneho čísla spojeného s vaším účtom Instagram. Uistite sa, že ide o rovnaké telefónne číslo, ktoré ste zadali počas procesu registrácie účtu.
 5. Vyžiadať overovací kód: Po zadaní vášho telefónneho čísla Instagram pošle overovací kód na poskytnuté číslo prostredníctvom SMS (služba krátkych správ).
 6. Skontrolujte svoj telefón: Získajte svoje mobilné zariadenie a skontrolujte SMS obsahujúcu overovací kód odoslaný Instagramom. Správa zvyčajne obsahuje číselný kód.
 7. Zadajte overovací kód: Vráťte sa na stránku obnovenia hesla Instagramu a do určeného poľa zadajte overovací kód, ktorý ste dostali prostredníctvom SMS.
 8. Overte svoju identitu: Po zadaní overovacieho kódu Instagram overí vašu identitu a vyzve vás, aby ste pokračovali v procese obnovenia hesla.
 9. Vytvorte si nové heslo: Budete presmerovaní na stránku, kde si môžete vytvoriť nové heslo pre svoj účet Instagram. Rovnako ako pri metóde obnovenia e-mailu, vyberte si silné a jedinečné heslo, aby ste zvýšili bezpečnosť svojho účtu.
 10. Potvrdenie obnovenia hesla: Postupujte podľa ďalších pokynov a potvrďte proces obnovenia hesla.
 11. Prihláste sa pomocou svojho nového hesla: Po úspešnom resetovaní hesla sa vráťte na prihlasovaciu stránku Instagramu. Zadajte svoje používateľské meno alebo e-mailovú adresu a novo vytvorené heslo, aby ste sa mohli bezpečne prihlásiť do svojho účtu.
Obnovenie účtu na Instagrame 2

Ďalšie možnosti obnovenia účtu

Okrem primárnych metód obnovenia hesla prostredníctvom e-mailu alebo telefónneho čísla ponúka Instagram alternatívne možnosti obnovenia účtu, ktoré používateľom pomôžu znovu získať prístup k ich účtom. Ak zistíte, že primárne metódy obnovy sú neúspešné, zvážte nasledujúce možnosti:

1. Použitie prihlásenia cez Facebook:
Ak ste v minulosti prepojili svoj účet Instagram s účtom Facebook, môžete na prihlásenie do služby Instagram použiť svoje poverenia pre Facebook. Tu je postup:

 • Navštívte prihlasovaciu stránku Instagramu.
 • Kliknite na možnosť „Prihlásiť sa cez Facebook“.
 • Zadajte svoje používateľské meno a heslo na Facebooku.
 • Ak sa zobrazí výzva, povoľte Instagramu prístup k vášmu účtu Facebook.
 • Po overení budete prihlásení do svojho účtu Instagram prostredníctvom prihlasovacích údajov na Facebooku.


2. Kontaktovanie podpory Instagramu:
Ak sa vám nedarí obnoviť heslo pomocou dostupných možností obnovenia, môžete požiadať o pomoc podporu Instagramu. Tu je návod, ako kontaktovať podporu Instagramu:

 • Navštívte webovú stránku Centra pomoci Instagramu.
 • Prejdite do sekcie „Pomocník“ alebo vyhľadajte „Kontaktovať podporu Instagramu“.
 • Vyberte relevantný problém alebo kategóriu súvisiacu s prístupom k vášmu účtu.
 • Postupujte podľa pokynov a odošlite žiadosť o podporu alebo nahláste svoj problém Instagramu.
 • Poskytnite všetky potrebné informácie, ako je vaše používateľské meno, e-mailová adresa a podrobnosti o probléme, ktorý sa vyskytol.

3. Poskytnutie dodatočného overenia:
V niektorých prípadoch môže Instagram vyžadovať dodatočné overenie na potvrdenie vašej identity pred udelením prístupu k vášmu účtu. Môže to zahŕňať poskytnutie osobných údajov alebo zodpovedanie bezpečnostných otázok. Buďte pripravení poskytnúť akékoľvek požadované informácie na overenie vlastníctva účtu.

4. Trpezlivosť a vytrvalosť:
Obnovenie prístupu k vášmu účtu na Instagrame si môže vyžadovať čas a vytrvalosť, najmä ak narazíte na technické problémy alebo oneskorenia v procese obnovy. Buďte trpezliví a v prípade potreby pokračujte v kontakte s podporou Instagramu, kým sa vám neobnoví prístup k účtu.

Zabezpečenie vášho obnoveného účtu

Po úspešnom obnovení prístupu k vášmu účtu na Instagrame je nevyhnutné uprednostniť zabezpečenie, aby sa v budúcnosti zabránilo neoprávnenému prístupu. Tu je niekoľko tipov a osvedčených postupov na zvýšenie bezpečnosti obnoveného účtu Instagram:

1. Povoliť dvojfaktorové overenie (2FA):
Dvojfaktorová autentifikácia pridáva ďalšiu vrstvu zabezpečenia tým, že okrem hesla vyžaduje aj sekundárnu metódu overenia, ako je kód odoslaný na váš telefón alebo e-mail. Povoľte 2FA pre svoj účet Instagram, aby ste sa ochránili pred neoprávneným prihlásením, a to aj v prípade, že je vaše heslo prezradené.

2. Pravidelne aktualizujte heslá:
Častá zmena hesiel znižuje riziko neoprávneného prístupu k vášmu účtu. Vyberte si silné a jedinečné heslá, ktoré je ťažké uhádnuť, a vyhnite sa používaniu rovnakého hesla vo viacerých účtoch. Zvážte použitie renomovaného správcu hesiel na bezpečné generovanie a ukladanie zložitých hesiel.

3. Dávajte si pozor na podozrivé aktivity:
Buďte ostražití a sledujte svoj instagramový účet, či sa v ňom nevyskytnú nejaké nezvyčajné alebo podozrivé aktivity, ako napríklad nerozpoznané pokusy o prihlásenie alebo neočakávané zmeny nastavení vášho profilu. Okamžite nahláste akúkoľvek podozrivú aktivitu Instagramu a podniknite potrebné kroky na zabezpečenie svojho účtu, ako je zmena hesla a povolenie 2FA.

4. Skontrolujte povolenia aplikácie:
Pravidelne kontrolujte povolenia udelené aplikáciám a službám tretích strán pripojeným k vášmu účtu Instagram. Odstráňte prístup aplikáciám alebo službám, ktoré už nepoužívate alebo ktorým nedôverujete, pretože môžu predstavovať bezpečnostné riziko.

5. Vzdelávajte sa o phishingových podvodoch:
Dávajte si pozor na phishingové podvody, ktorých cieľom je oklamať používateľov, aby odhalili svoje prihlasovacie údaje alebo osobné informácie. Vyhnite sa klikaniu na podozrivé odkazy alebo poskytovaniu citlivých informácií neovereným zdrojom. Pred vykonaním akejkoľvek akcie overte oprávnenosť správ a e-mailov, ktoré tvrdia, že pochádzajú z Instagramu.

6. Buďte informovaní o aktualizáciách zabezpečenia:
Buďte informovaní o bezpečnostných aktualizáciách a oznámeniach z Instagramu o nových funkciách, vylepšeniach zabezpečenia a potenciálnych zraniteľnostiach. Zostaňte proaktívni pri implementácii odporúčaných bezpečnostných opatrení na efektívnu ochranu svojho účtu.

Predchádzanie budúcim kompromisom na účte

Zabránenie budúcim kompromisom vášho účtu na Instagrame si vyžaduje proaktívny prístup k bezpečnosti. Takto sa môžete chrániť pred potenciálnymi hrozbami a zachovať integritu svojho účtu:

1. Udržujte silné heslo:
Silné heslo je vašou prvou líniou obrany proti neoprávnenému prístupu. Uistite sa, že vaše heslo je zložité a obsahuje veľké a malé písmená, čísla a špeciálne znaky. Vyhnite sa používaniu ľahko uhádnuteľných hesiel, ako napríklad „heslo“ alebo „123456“, a nepoužívajte osobné informácie, ktoré možno ľahko získať alebo uhádnuť.

2. Povoliť dvojfaktorové overenie (2FA):
Ako už bolo spomenuté, aktivácia dvojfaktorovej autentifikácie pridáva do vášho účtu ďalšiu úroveň zabezpečenia tým, že vyžaduje sekundárnu metódu overenia. Aj keď je vaše heslo prezradené, 2FA pomáha zabrániť neoprávnenému prístupu tým, že vyžaduje zaslanie kódu na váš telefón alebo e-mail.

3. Buďte opatrní pri pokusoch o phishing:
Pokusy o phishing často zahŕňajú podvodné e-maily, správy alebo webové stránky, ktorých cieľom je oklamať používateľov, aby odhalili svoje prihlasovacie údaje alebo osobné informácie. Dávajte si pozor na nevyžiadané e-maily alebo správy, ktoré tvrdia, že pochádzajú z Instagramu, a neklikajte na podozrivé odkazy. Pred poskytnutím akýchkoľvek citlivých údajov si overte oprávnenosť žiadostí o osobné údaje.

4. Overte adresy URL webových stránok:
Pred zadaním svojich prihlasovacích údajov alebo osobných údajov Instagramu na webovú stránku sa uistite, že adresa URL je legitímna a začína reťazcom „https://“ kvôli bezpečnej komunikácii. Dávajte si pozor na webové stránky s chybne napísanými adresami URL alebo doménami, ktoré sa podobajú na oficiálnu webovú stránku Instagramu, pretože môžu byť phishingovými stránkami, ktorých cieľom je ukradnúť vaše informácie.

5. Pravidelne aktualizujte softvér a aplikácie:
Udržujte svoje zariadenia, operačné systémy a aplikácie aktuálne pomocou najnovších bezpečnostných záplat a aktualizácií. Zastaraný softvér môže obsahovať chyby zabezpečenia, ktoré by útočníci mohli zneužiť na kompromitáciu vášho účtu.

6. Používajte zabezpečené siete:
Vyhnite sa prihlasovaniu do svojho účtu Instagram na verejných alebo nezabezpečených sieťach Wi-Fi, pretože môžu predstavovať bezpečnostné riziká. Pri pristupovaní k vášmu účtu z neznámych sietí používajte šifrované pripojenia, ako sú virtuálne súkromné siete (VPN), aby ste ochránili svoje údaje pred zachytením škodlivými aktérmi.

7. Vzdelávajte sa a buďte informovaní:
Zostaňte informovaní o bežných bezpečnostných hrozbách a osvedčených postupoch na ochranu vašich online účtov. Poučte sa o príznakoch pokusov o phishing a podozrivej činnosti, aby ste mohli efektívne rozpoznať potenciálne hrozby a vyhnúť sa im.

Riešenie bežných problémov

Napriek užívateľsky prívetivému rozhraniu Instagramu sa používatelia môžu počas procesu obnovy hesla stretnúť s rôznymi problémami. Tu je niekoľko bežných problémov a tipov na ich riešenie, ktoré vám ich pomôžu prekonať:

1. Nedostávanie e-mailu na obnovenie hesla:
Ak od Instagramu nedostávate e-mail na obnovenie hesla, skúste nasledujúce kroky:

 • Skontrolujte priečinok nevyžiadanej pošty alebo nevyžiadanej pošty: Niekedy môžu byť legitímne e-maily filtrované ako spam. Skontrolujte, či ste v priečinku so spamom alebo nevyžiadanou poštou našli e-mail na obnovenie hesla.
 • Počkajte niekoľko minút: Doručenie e-mailu sa môže občas oneskoriť. Počkajte niekoľko minút a potom znova skontrolujte doručenú poštu.
 • Ešte raz skontrolujte e-mailovú adresu: Uistite sa, že ste zadali správnu e-mailovú adresu priradenú k vášmu účtu Instagram. Ak ste zmenili svoju e-mailovú adresu, skúste použiť predchádzajúcu.
 • Opätovné odoslanie e-mailu: Na stránke na obnovenie hesla Instagramu môžete mať možnosť znova odoslať e-mail na obnovenie hesla. Ak chcete požiadať o ďalší e-mail, kliknite na možnosť „Znova odoslať e-mail“ alebo podobnú možnosť.

2. Stretnutie s chybami:
Ak sa počas procesu obnovy hesla vyskytnú chyby, vyskúšajte nasledujúce kroky na riešenie problémov:

 • Vymažte vyrovnávaciu pamäť prehliadača a súbory cookie: Vymazaním vyrovnávacej pamäte prehliadača a súborov cookie môžete vyriešiť mnohé problémy súvisiace s webovými stránkami. Skúste vymazať vyrovnávaciu pamäť prehliadača a súbory cookie a potom skúste proces obnovenia hesla znova.
 • Použite iný prehliadač alebo zariadenie: Problémy špecifické pre prehliadač môžu niekedy ovplyvniť proces obnovenia hesla. Skúste použiť iný webový prehliadač alebo zariadenie na prístup k Instagramu a spustite obnovenie hesla.
 • Kontaktujte podporu Instagramu: Ak sa aj napriek vyššie uvedeným krokom budete naďalej stretávať s chybami, zvážte kontaktovanie podpory Instagramu o pomoc. Uveďte podrobnosti o chybovom hlásení alebo probléme, ktorý sa vyskytol, aby ste urýchlili proces riešenia problémov.

3. Overenie vlastníctva účtu:
V niektorých prípadoch môže Instagram vyžadovať dodatočné overenie na potvrdenie vášho vlastníctva účtu. Môže to zahŕňať poskytnutie osobných údajov alebo zodpovedanie bezpečnostných otázok. Uistite sa, že máte prístup k telefónnemu číslu alebo e-mailovej adrese priradenej k vášmu účtu, aby ste mohli dostávať overovacie kódy alebo pokyny na obnovenie.

4. Trpezlivosť a vytrvalosť:
Obnovenie prístupu k vášmu účtu Instagram môže vyžadovať trpezlivosť a vytrvalosť, najmä ak narazíte na technické problémy alebo oneskorenia. Zostaňte vytrvalí a v prípade potreby pokračujte v kontakte s podporou Instagramu, kým sa vám neobnoví prístup k účtu.

Záver

Na záver, obnovenie prístupu k vášmu účtu na Instagrame je nevyhnutné na udržanie vašej prítomnosti online a ochranu vašej digitálnej identity. Ak budete postupovať podľa podrobného sprievodcu uvedeného v tomto článku, môžete sa efektívne orientovať v procese obnovy hesla, či už ste zabudli heslo alebo narazili na napadnutý účet. Pamätajte na dôležitosť zabezpečenia obnoveného účtu povolením dvojfaktorovej autentifikácie, pravidelnou aktualizáciou hesiel a opatrnosťou voči pokusom o phishing a podozrivým aktivitám. Zavedením týchto bezpečnostných opatrení a informovaním o bežných problémoch a osvedčených postupoch môžete chrániť svoj účet na Instagrame a užívať si bezpečnejší online zážitok.

Ak chcete predísť budúcim kompromitáciám svojho účtu na Instagrame, zvážte povolenie dvojfaktorovej autentifikácie (2FA), pravidelnú aktualizáciu hesla, dávajte si pozor na pokusy o phishing a buďte informovaní o osvedčených postupoch zabezpečenia. Okrem toho sa vyhnite zdieľaniu svojich prihlasovacích údajov s neoprávnenými stranami a pravidelne kontrolujte nastavenia zabezpečenia svojho účtu.

Ak ste zabudli heslo na Instagrame aj e-mailovú adresu alebo telefónne číslo priradené k vášmu účtu, možno budete môcť obnoviť prístup zadaním ďalších overovacích informácií. Ak potrebujete pomoc, kontaktujte podporu Instagramu a buďte pripravení poskytnúť akékoľvek dostupné informácie na overenie vlastníctva účtu.

Neodporúča sa používať služby alebo aplikácie tretích strán, ktoré tvrdia, že ponúkajú obnovenie hesla Instagramu, pretože môžu ohroziť bezpečnosť vášho účtu. Tieto služby môžu byť podvodné alebo neoprávnené a poskytnutie vašich prihlasovacích údajov do takýchto služieb môže viesť k neoprávnenému prístupu alebo ohrozeniu účtu. Držte sa oficiálneho procesu obnovenia hesla Instagramu uvedeného v tomto článku, aby ste získali čo najbezpečnejšie a najbezpečnejšie obnovenie.