Dokonalý návod na skrytie vašich sledovateľov na Instagrame

Vytvorené 7 marec, 2024
skryť svoj instagram

V tomto digitálnom veku sú naše osobné informácie a sociálne interakcie čoraz viditeľnejšie pre verejnosť, čiastočne vďaka platformám sociálnych médií, ako je Instagram. Keď sa pohybujeme v tomto prepojenom svete, mnohí z nás hľadajú spôsoby, ako si zachovať súkromie a zároveň si užívať výhody týchto sociálnych sietí. Pochopenie nastavení ochrany osobných údajov na Instagrame je prvým krokom pri kontrole toho, kto vidí vaše aktivity a osobné informácie. Instagram nám poskytol sadu možností, ktoré nám umožňujú spravovať našu digitálnu stopu na ich platforme. Tieto nastavenia nám poskytujú kontrolu nad našimi online osobnosťami, no často sú prehliadané alebo nepochopené. Preskúmame tieto nastavenia a zameriame sa na nuansy toho, čo môže a nemôže byť skryté pred zrakom verejnosti. Nie je to len o udržiavaní nízkeho profilu; je to o uvedomení si našej online prítomnosti a proaktívnej činnosti. Naším cieľom je stať sa ninjami na ochranu súkromia: nezistiteľnými a pod kontrolou. Keď sa ponoríme do zložitosti funkcií ochrany osobných údajov Instagramu, zistíme, akú veľkú moc máme nad viditeľnosťou na sociálnych sieťach.

Prečo by ste možno chceli skryť svojich sledovateľov na Instagrame


Možno sa čudujete, prečo by niekto chcel zatajiť počet svojich sledovateľov alebo zoznam ľudí, ktorých sleduje. Existuje mnoho dôvodov, ktoré motivujú používateľov, aby hľadali túto úroveň súkromia. Niekomu ide o osobnú bezpečnosť, ochranu pred zvedavými pohľadmi alebo zabránenie nechcenému kontaktu. Iným ide o udržanie si profesionálneho imidžu, pretože účty, ktoré sledujú alebo kto ich sleduje, môžu ovplyvniť ich reputáciu.

V oblasti influencerov a verejných činiteľov môže byť skrývanie nasledovníkov strategickým krokom. Vytvára atmosféru tajomstva a môže sa dokonca použiť na ochranu súkromia ich siete, ktorá môže zahŕňať vysoko postavených jednotlivcov. Okrem toho jednotlivci, ktorí si uvedomujú súkromie, môžu chcieť zabrániť konkurentom analyzovať demografické údaje svojich sledovateľov s cieľom získať strategické poznatky.

Okrem toho môžu byť sociálne médiá významným zdrojom úzkosti a stresu. Tlak na udržanie určitého obrazu alebo porovnávanie s inými na základe počtu sledovateľov môže byť ohromujúci. Skrytím týchto informácií môžeme zmierniť určitý tlak a zamerať sa na používanie platformy na zamýšľaný účel: spojenie a zdieľanie s ostatnými.

Ako skryť svojich sledovateľov na Instagrame

Pre tých z nás, ktorí chcú skryť svojich sledovateľov na Instagrame, je tento proces jednoduchý, aj keď má určité obmedzenia. Najpriamejším spôsobom, ako skryť svojich sledovateľov, je prepnúť svoj účet na súkromný. Tu je postup:

 1. Otvorte Instagram a prejdite do svojho profilu.
 2. Klepnite na tri vodorovné čiary v pravom hornom rohu, čím sa otvorí ponuka.
 3. Prejdite na „Nastavenia“, potom na „Ochrana osobných údajov“ a nájdite „Ochrana osobných údajov účtu“.
 4. Zapnite možnosť „Súkromný účet“.

Keď je váš účet súkromný, váš zoznam sledovateľov uvidia iba vaši sledovatelia. Noví sledovatelia vám budú musieť poslať žiadosť o sledovanie, ktorú môžete schváliť alebo zamietnuť. Tento prístup úplne neskryje váš zoznam sledovateľov – iba obmedzuje jeho viditeľnosť pre vašich sledovateľov.

Čo však robiť, ak chcete, aby bol váš účet verejný, no stále máte pod kontrolou, kto uvidí vašich sledovateľov? V súčasnosti Instagram neposkytuje funkciu na skrytie sledovateľov na verejnom účte. Jediným spôsobom, ako to dosiahnuť, by bolo individuálne blokovanie používateľov, čo pre väčšinu nie je praktické.

Ako skryť svoje lajky na Instagrame


Aj keď nemôžete priamo skryť svoje lajky na jednotlivých príspevkoch pred ostatnými na Instagrame, môžete spravovať viditeľnosť svojich aktivít súvisiacich s lajkom obsahu. To zahŕňa aj zabránenie vašim sledovateľom vidieť, ktoré príspevky sa vám páčili. Tu je riešenie, ako zachovať určitú úroveň súkromia v súvislosti s vašimi označeniami páči sa mi:

 1. Prejdite na svoj profil na Instagrame.
 2. Vstúpte do ponuky klepnutím na tri vodorovné čiary a vyberte položku Nastavenia.
 3. Prejdite na „Ochrana osobných údajov“ a potom na „Stav aktivity“.
 4. Zakážte možnosť „Zobraziť stav aktivity“.

Zakázaním stavu vašej aktivity ostatní neuvidia, kedy ste aktívny na Instagrame alebo kedy ste naposledy použili aplikáciu, čo nepriamo znižuje viditeľnosť vašich označení páči sa mi. To však nebráni tomu, aby niekto videl vaše hodnotenia Páči sa mi, ak prejde na príspevok, ktorý sa vám páči, a vyhľadá vaše používateľské meno v zozname hodnotení Páči sa mi.

Ako skryť svoj zoznam sledovaných na Instagrame


Podobne ako pri skrývaní svojich sledovateľov, skrytie zoznamu sledovaných osôb na Instagrame je tiež obmedzené na súkromný účet. Keď nastavíte svoj účet ako súkromný, zoznam účtov, ktoré sledujete, je viditeľný iba pre vašich sledovateľov. Ak ste tak ešte neurobili, svoj účet môžete nastaviť ako súkromný:

 1. Navštívte svoj profil v aplikácii Instagram.
 2. Klepnite na ikonu ponuky, potom na položku Nastavenia a potom na položku Súkromie.
 3. Otočením prepínača povolíte možnosť „Súkromný účet“.

Pre používateľov s verejnými účtami zostáva nasledujúci zoznam viditeľný pre všetkých používateľov. Môžete však spravovať, kto je na vašom zozname sledovaných osôb selektívnym odstraňovaním sledovateľov, čo nepriamo ovplyvňuje, kto môže vidieť váš zoznam sledovaných prostredníctvom vzájomných prepojení.

Môžete skryť, koho sledujete na Instagrame?


Priama odpoveď na to, či môžete skryť, koho sledujete na Instagrame, je, žiaľ, nie – nie pri zachovaní verejného profilu. Instagram v súčasnosti neponúka funkciu, ktorá by používateľom umožnila skryť ich zoznam pred verejnosťou na otvorenom účte. Jediným spoľahlivým spôsobom, ako zakryť tieto informácie, je prepnutie na súkromný účet, ako už bolo uvedené.

Je dôležité zdôrazniť, že súkromie na platformách sociálnych médií často prichádza s kompromismi. Prechod na súkromný účet síce ponúka väčšiu kontrolu nad tým, kto vidí vašich sledovateľov a zoznam sledovateľov, zároveň však obmedzuje viditeľnosť vášho účtu a potenciál na rozšírenie vášho publika. Toto je rozhodnutie, ktoré musí každý používateľ zvážiť na základe svojich individuálnych potrieb a cieľov na platforme.

skryť svoj instagram 2

Ako skryť svojich sledovateľov na Instagrame bez súkromného účtu


Ako sme zistili, Instagram neponúka špecifickú funkciu na skrytie vašich sledovateľov bez prechodu na súkromný účet. Existuje však niekoľko kreatívnych stratégií, ktoré možno použiť na nepriame zachovanie súkromia vašich sledovateľov na verejnom účte:

 1. Pravidelne upravujte svoj zoznam sledovateľov odstránením nechcených sledovateľov. Toto neskryje vašich sledovateľov, ale umožní vám to kontrolovať, kto je v ňom zahrnutý.
 2. Obmedzte informácie vo svojom životopise, ktoré by mohli prilákať nechcených sledovateľov.
 3. Buďte selektívni, od koho prijmete žiadosti o sledovanie, a to aj na verejnom účte.

Každá z týchto stratégií si vyžaduje neustále úsilie a ostražitosť. Ide o rovnováhu medzi udržiavaním verejnej prítomnosti a ochranou vášho súkromia.

Ako skryť svoj aktívny stav na Instagrame


Skrytie vášho aktívneho stavu na Instagrame je jednoduchý proces a môže byť nevyhnutnou súčasťou správy vášho súkromia na platforme. Keď skryjete svoj aktívny stav, ostatní neuvidia, kedy ste online alebo kedy ste naposledy použili aplikáciu. Toto nastavenie upravíte takto:

 1. Otvorte aplikáciu Instagram a prejdite do svojho profilu.
 2. Klepnite na ikonu ponuky a prejdite na položku Nastavenia.
 3. Vyberte položku „Ochrana osobných údajov“ a potom položku „Stav aktivity“.
 4. Vypnite funkciu „Zobraziť stav aktivity“.

Vypnutím tejto funkcie urobíte ďalší krok k tomu, aby ste sa stali ninjom na ochranu osobných údajov ovládaním informácií, ktoré môžu ostatní vidieť o vzoroch používania vašej aplikácie. Pamätajte, že to tiež znamená, že nebudete môcť vidieť stav aktivity ostatných.

Ďalšie nastavenia ochrany osobných údajov na Instagrame


Okrem skrytia vašich sledovateľov, označení páči sa mi a zoznamu sledovaných ponúka Instagram niekoľko ďalších nastavení ochrany osobných údajov, ktoré môžu zlepšiť vašu celkovú bezpečnosť a kontrolu na platforme. Tie obsahujú:

 • Ovládanie komentárov: Môžete sa rozhodnúť, kto môže komentovať vaše príspevky, či už to budú všetci, iba vaši sledovatelia, ľudia, ktorých sledujete, alebo vaši sledovatelia aj ľudia, ktorých sledujete.
 • Ovládanie príbehu: Svoje príbehy na Instagrame môžete skryť pred konkrétnymi ľuďmi a dokonca si vybrať, kto môže na vaše príbehy odpovedať.
 • Ovládanie správ: Môžete ovládať, kto vám môže posielať priame správy a či budú žiadosti o správy smerovať do samostatnej schránky doručenej pošty.
 • Ovládanie značiek: Môžete spravovať, kto vás môže označovať v príspevkoch, a máte tiež možnosť manuálne schvaľovať značky predtým, ako sa objavia vo vašom profile.
 • Ovládanie zmienok: Môžete obmedziť, kto sa o vás môže zmieniť vo svojich príspevkoch, komentároch alebo príbehoch.

Oboznámenie sa s týmito dodatočnými nastaveniami a ich pravidelná kontrola zaisťuje, že budete mať svoje súkromie online pevne pod kontrolou.

Záver: Staňte sa ninjom na ochranu osobných údajov na Instagrame


Na našej ceste stať sa ninjami na ochranu súkromia na Instagrame sme videli, že hoci platforma ponúka niekoľko spôsobov, ako ovládať našu viditeľnosť, existujú jasné limity. Nemôžeme úplne skryť našich sledovateľov alebo zoznam sledovaných na verejnom účte, ale môžeme podniknúť kroky na spravovanie našich nastavení ochrany osobných údajov a byť selektívni, pokiaľ ide o naše interakcie.

Digitálny svet sa neustále mení a platformy ako Instagram môžu v budúcnosti zaviesť nové funkcie ochrany osobných údajov. Dovtedy musíme na ochranu svojho súkromia používať nástroje, ktoré máme k dispozícii. Pochopením a využívaním nastavení ochrany osobných údajov Instagramu sa stávame oprávnenými používateľmi, ktorí sú schopní prechádzať prostredím sociálnych médií nenápadne a s istotou.

Po dokončení tohto návodu vám odporúčame skontrolovať nastavenia ochrany osobných údajov na Instagrame a vykonať potrebné úpravy. Pamätajte, že kľúčom k zachovaniu súkromia na sociálnych sieťach je vytrvalosť a ostražitosť. Zostaňte vedomí, zostaňte v súkromí a prijmite svoje vnútorné súkromie ninju.

Ak sa vám táto príručka zdala užitočná a chcete aj naďalej zlepšovať svoje súkromie na sociálnych médiách, neváhajte siahnuť po ďalších tipoch a trikoch. Spoločne dokážeme zvládnuť umenie ochrany súkromia online a prevziať kontrolu nad našimi digitálnymi životmi.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo by niekto mohol chcieť skryť svojich sledovateľov na Instagrame. Niektorí používatelia môžu radšej zachovať svoje súkromie a obmedziť viditeľnosť počtu svojich sledovateľov na niekoľko vybraných. Iní sa možno budú chcieť vyhnúť posudzovaniu alebo skúmaniu na základe počtu sledovateľov, ktorých majú. Okrem toho skrytie počtu sledovateľov môže pomôcť tvorcom zamerať sa viac na kvalitu ich obsahu než na vnímanú popularitu ich profilu.

Skrytie vašich sledovateľov na Instagrame nebude mať priamy vplyv na vašu angažovanosť alebo rast na platforme. Môže to však zmeniť to, ako ostatní vnímajú váš účet, a môže to ovplyvniť ich rozhodnutie nasledovať vás. V konečnom dôsledku sú kvalita vášho obsahu, konzistentnosť pri uverejňovaní a zapojenie sa s vašim publikom dôležitejšími faktormi pri určovaní vášho úspechu na Instagrame ako viditeľnosť počtu vašich sledovateľov.

Od poslednej aktualizácie Instagram neponúka vstavanú funkciu na skrytie počtu sledovateľov. Niektoré aplikácie alebo služby tretích strán však môžu tvrdiť, že túto funkciu poskytujú. Majte na pamäti, že používanie takýchto aplikácií alebo služieb môže porušovať zmluvné podmienky Instagramu a môže viesť k pozastaveniu alebo zablokovaniu účtu. Ak je pre vás dôležité zachovať si súkromie alebo znížiť dôraz na počet sledovateľov, zvážte, či sa radšej nezameriate na vytváranie pútavého obsahu a interakciu s publikom, než sa snažiť skryť počet sledovateľov externými prostriedkami.